3 7/8 * 4/5-1 5/8 * 4/5

+5
Ответы (2)
  1. 12 июня, 12:16
    0
    1) 3 7/8 * 4/5 = 3.1

    2) 1 5/8 * 4/5=1.3

    3) 3.1-1.3=1.8
  2. 12 июня, 13:06
    0
    3 7/8*4/5 - 1 5/8 * 4/5 = 1 4/5

    1) 3 7/8 * 4/5 = 31/8*4/5 = 31/10=3 1/10

    2) 1 5/8 * 4/5 = 13/8 * 4/5=13/10=1 3/10

    3) 3 1/10 - 1 3/10=2 11/10-1 3/10 = 1 8/10=1 4/5