Вычислить

1. (5-√23) ^2

2. (√10-3) * (3+√10)

3. (6√2) ^2

+4
Ответы (1)
  1. 2 мая, 18:53
    0
    (5-√23) ² = 5²-2*5*√23 + (√23) ² = 25-10*√23+23 = 48-10*4,8 = 48-48=0

    (√10 - 3) * (3+√10) = (√10) ²-3² = 10-9=1

    (6√2) ² = 6²*2 = 36*2=72