3 х - (10-9 х) = 22 х

21 х+45=15+14 х

13 х+40=2 х+7

25 - (7-2 х) = 5 х

+2
Ответы (1)
  1. 24 октября, 22:36
    0
    1) 3 х - (10-9 х) = 22 х

    3 х-10+9 х=22 х

    3 х+9 х-22 х=10

    -10=10 х

    Х=-1

    2) 21 х+45=15+14 х

    21 х-14 х=15-45

    7 х=-30

    Х = (-30) / 7

    3) 13 х+40=2 х+7

    13 х-2 х=7-40

    11 х=-33

    Х=-3

    4) 25 - (7-2 х) = 5 х

    25-7+2 х=5 х

    25-7=5 х-2 х

    18=3 х

    Х=6