Вычислите: а) 9 5/6 : 6 5/9;

Б) 3 1/3:10

В) 3,75: (3/8:1 3/7)

+4
Ответы (1)
  1. 16 октября, 14:41
    0
    А) 9 целых 5/6 : 6 целых 5/9=59/6 : 59/9=59/6 * 9/59 = (59*9) / (6*59) = 9/6=3/2=1 целая 1/2=1,5

    Б) 3 целых 1/3 : 10=10/3 : 10=10/3 * 1/10 = (10*1) / (3*10) = 1/3

    В) 3,75 : (3/8 : 1 целая 3/7) = 3,75 : (3/8 : 10/7) = 3,75 : (3/8*7/10) = 3,75 : 21/80=375/100 : 21/80=15/4 : 21/80=15/4 * 80/21 = (15*80) / (4*21) = (5*20) / 7=100/7=14 целых 2/7