Помогите 5/12*4=?,3/7*49=?,5/8:25=?,3 1/6: 19/24=?,3 3/7 * 1 1/6=?

+5
Ответы (1)
  1. 10 марта, 10:48
    0
    5/12 * 4 = 5*4/12 = 20/12 = 1 8/12 = 1 2/3

    3/7 * 49 = 3*49/7 = 3*7 = 21

    5/8 : 25 = 5 / (8*25) = 1 / (8*5) = 1/40 = 0,025

    3 1/6 : 19/24 = 19/6 * 24/19 = 24/6 = 4

    3 3/7 * 1 1/6 = 24/7 * 7/6 = 24/6 = 4