7,6 + (-5,3) помогите!

+3
Ответы (1)
  1. 10 июня, 12:17
    0
    7,6 + (-5,3) = 7,6-5,3 = (7+0,6) - (5+0,3) = 7+0,6-5-0,3 = (7-5) + (0,6-0,3) = 2+0,3=2,3