Б) 2 (4x+2) = 3 (2x+1) + 2x в) 5 (x+2) - 4x=11x+10

+2
Ответы (1)
  1. 23 марта, 16:19
    0
    Б) 8x+4=6x+3+3x. 8x-3x=3-4; 5x=-1; x=-1:5. x=-0.2