Решите уравнение

8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

+4
Ответы (1)
  1. 7 января, 21:27
    0
    8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

    8y-6y+9=7y-10y-16

    8y-6y-7y+10y=-9-16

    5y=-25

    y=-5