1. (-347-18 * (-5) + 27) : (-115) =

2.-220: (-36+14) * 11-8=

3.280-280: (-16+2) * 2=

4.-840: (70-70: (-5)) * (-5) =

+1
Ответы (1)
  1. 17 мая, 03:47
    0
    1. (-347-18 * (-5) + 27) : (-115) =

    (-347+90+27) : (-115) = - 230: (-115) = 2

    2.-220: (-36+14) * 11-8=-220: (-22) * 11-8=102

    3.280-280: (-16+2) * 2=280-280: (-14) * 2=280+40=320

    4.-840: (70-70: (-5)) * (-5) = - 840: (70+14) * (-5) = - 840:84 * (-5) = - 10 * (-5) = 50