A) (5/7+1/21) : 2 б) (1/4-1/12) * 5 в) (5/6-1/4) : 7

+3
Ответы (1)
  1. 23 июня, 02:05
    0
    A) (5/7+1/21) : 2=8/21

    1) 5/7+1/21=15/21+1/21=16/21

    2) 16/21:2=8/21

    б) (1/4-1/12) * 5=5/6

    1) 1/4-1/12=3/12-1/12=2/12

    2) 2/12*5=10/12=5/6

    в) (5/6-1/4) : 7=1/12

    1) 5/6-1/4=10/12-3/12=7/12

    2) 7/12:7=1/12