1,25 у+7,5=5 у помогите

+4
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 17:28
    0
    1,25 у+7,5=5 у

    1,25y - 5y = - 7,5

    5y - 1,25y = 7,5

    3,75y = 7,5

    y = 7,5 : 3,75 = 2

    y = 2

    Ответ: у = 2