22 х+х - 10 = 59 и 14 у - 2 у + 76 = 100

+4
Ответы (2)
  1. 2 июля, 07:27
    0
    1) 22x+x-10=59

    22x+x=59+10

    23x=69

    x=69:23

    x=3

    2) 14y-2y+76=100

    14y-2y=100-76

    12y=24

    y=24:12

    y=2
  2. 2 июля, 07:41
    0
    23x=69

    x=3

    12y=24

    y=2

    ...