508°. 6 l suc din struguri le-au turnat în mod egal în 2 borcane. Dintr-un borcan s-a luat 1 l de suc. Câţi litri de suc au rămas în acest borcan?

+5
Ответы (1)
  1. 3 января, 06:05
    0
    6:2=3 (l) de suc a fost într-o bancă 3-1=2 (l) răspuns:2l de suc rămas