Помогите (-3 4/7 + 8) : (-6+2 4/13)

+5
Ответы (1)
  1. 18 июня, 23:43
    0
    (-3 4/7 + 8) : (-6+2 4/13)

    1) 8-3 4/7=56/7-25/7=31/7

    2) 2 4/13-6=30/13-78/13 = - 48/13

    3) 31/7: (-48/13) = 31/7 * (-13/48) = - 403/336 = - 1 67/336