Упростите выражение:

(3a-7) (9a+6) - (6a+3) (6a-3)

А) 9a^2 + 15a - 33

Б) 63a^2 - 45a - 51

В) - 3 (3a^2 + 15a + 11)

Г) - 9a^2 + 81a - 33

+1
Ответы (1)
  1. 6 июля, 19:38
    0
    Множим многочлен на многочлен:

    27 а² + 18 а - 63 а - 42 - (36 а² - 9) = 27 а² - 45 а - 42 - 36 а² + 9 = - 9 а² - 45 а - 33 = - 3 (3 а² + 15 а + 11)

    Ответ: В