Дано: а-8 см, в-?, на 3 см <. Р-?, S-?.

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 01:22
    0
    1) 8-3=5 см ширина

    P=8·2+5·2=26 см

    S=5·8=40 см2