Упростите:

5x+2x

x+5x

8x+2x-x

7x+5-x+2

6• (x-2x)

(7-2x) •20

9•2y•30

+4
Ответы (2)
  1. 10 июля, 20:15
    0
    7 х

    6 х

    9 х

    6 х+7

    - (6 х)

    140-40 х

    540 у
  2. 10 июля, 20:17
    0
    5 х+2x=7 х

    x+5x=6 х

    8x+2x-x=9 х

    7x+5-x+2=6 х+7

    6• (x-2x) = 6 х-12 х=-6 х

    (7-2x) •20=140-40 х

    9•2y•30=270*2 у=540 у