684:9*8-156*3 htib ghbvth b pfgbib gj ltqcndbzv

+4
Ответы (2)
  1. 12 января, 08:39
    0
    1) 684:9=76

    2) 76*8=608

    3) 156*3=468

    4) 608-468=140
  2. 12 января, 11:16
    0
    1.684/9=76

    2.76*8=608

    3.156*3=468

    4.608-468=140