0,45*5/9+3/8: одна целая 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 22 июля, 20:27
    0
    0,45 * 5/9 + 3/8 : 1 1/2 = 45/100 * 5/9 + 3/8 * 2/3 = 5/20 * 1/1 + 1/4 = 1/4 + 1/4 = 2/4 = 1/2.