Хелп! (7 5/7 : 3 3/5 - 1/7) : 1 1/3 = ?

+3
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 06:19
    0
    (7 5/7 : 3 3/5 - 1/7) : 1 1/3 = 1 1/2

    1) 7 5/7:3 3/5=54/7*5/18=15/7

    2) 15/7-1/7=14/7=2

    3) 2/1*3/4=3/2=1 1/2