Решите: 3 13/15 + 6 7/10

+1
Ответы (1)
  1. 13 июля, 08:51
    0
    3 13/15 + 6 7/10 = (3 + 6) + (13/15 + 7/10) = 9 + (26/30 + 21/30) =

    9 + 47/30 = 9 + 1 17/30 = 10 17/30