Заполни пропуски: 1-5/9=? + 4/9=? + или - = 8/9 + или - = 1/9

/ эт дроби

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 17:03
    0
    1 - 5/9 = 4/9 + 4/9 = 8/9 + 0 = 8/9 - 7/9 = 1/9