Arccos√2/2-arcsin√2/2

+3
Ответы (1)
  1. 17 марта, 03:14
    0
    arcsin √2/2 и arccos√2/2

    arcsin √2/2=п/4

    arccos√2/2=п/4

    п/4=п/4

    arcsin √2/2 = arccos√2/2