Разложите на множители: 1) 5 а^2-20 аb; 2) 7x^3 - 14x^5;

3) 3a-3b+ax-bx.

+2
Ответы (1)
  1. 11 мая, 15:37
    0
    1) 5a (a-4b)

    2) 7x^3 (1-2x^2)

    3) (3a-3b) + (ax-bx) = 3 (a-b) + x (a-b) = (3+x) * (a-b)