4/5 * (6/7-5/4) + 6/5 * (5/6-4/7)

+3
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 20:27
    0
    4/5 * (6/7-5/4) + 6/5 * (5/6-4/7) = 0

    1) 6/7-5/4=-11/28

    2) 4/5 * (-11/28) = - 11/35

    3) 5/6-4/7=11/42

    4) 6/5*11/42=11/35

    5) - 11/35+11/35=0