12*5-4+56:6+456*786:43

+4
Ответы (1)
  1. 31 января, 10:22
    0
    12*5-4+56:6+456*786:43=8400 76/129

    12*5=60

    56:6=9 1/3

    456*486=358416

    358416:43=8335 11/43

    60-4=56

    56+9 1/3=65 1/3

    65 1/3+8335 11/43 = 8400 + (1/3+11/43) = 8400 + (1*43/129+11*3/129) = 8400 76/129