4 км300 м-600 м=

7 м40 см+5 м85 см=

+1
Ответы (2)
  1. 10 июня, 11:05
    0
    4 км300 м-600 м=4300-600=3700=3 км700 м

    7 м40 см+5 м85 см=740 см+585 см=1325 см=13 м25 см
  2. 10 июня, 11:36
    0
    4 km 300 m - 600 m ravno-3 km 700 m

    7 m 40 cm + 5 m 85 cm ravno-13 m 25 cm