Даужыня прамавугольника 12 см, шырина1/4 даужыни ... Чаму роуны перыметр прамавугольника?

+2
Ответы (1)
  1. 1 июня, 12:33
    0
    1.) 12•¼=3 (см) - шырина.

    2.) (12+3) •2=30 (см) - перыметр.

    Ответ: 30 см.