За первый час самолет пролетел 455 км, а за второй час на 32 км меньше. скооько километров самолет пролетел за 2 часа

+2
Ответы (2)
  1. 16 сентября, 17:32
    0
    455 - 32 = 423

    423 x 2 + 846
  2. 16 сентября, 19:40
    0
    1) 455 - 32 = 423 км (полетел за второй час)

    2) 455 + 423 = 878 км (пролетел за два часа)

    ответ: 877 км