0,8 * (-6) + 1,9 * (-6) + 10

+3
Ответы (2)
  1. 24 марта, 06:49
    0
    = - 4,8 - 11,4 + 10 = - 16,2*10 = - 6,2
  2. 24 марта, 06:57
    0
    0.8 * (-6) + 1.9 * (-6) + 10 = - 6.2

    1) 0.8 * (-6) = - 4.8

    2) 1.9 * (-6) = - 11.4

    3) - 4.8 + (-11.4) = - 4.8 - 11.4 = - 16.2

    4) - 16.2 + 10 = - 6.2