Система {3 х+у=2{х+2 у=-6

+3
Ответы (1)
  1. 26 января, 14:45
    0
    Х = - 6 - 2 у

    3 (-6 - 2 у) + у = 2

    -18 - 6 у + у=2

    -5 у=18 + 2

    у = - 4

    х = - 6 - 2 * (-4) = - 6+8 = 2