Упростите выражение:

1) 6a+8a

2) 28c-15a

3) 13y-2y

4) m+29m

5) 98p-p

6) 17k+k

7) 4x+13x+15x

8) 67z-18z+37

9) 35x+x-6

+4
Ответы (1)
  1. 6 сентября, 08:13
    0
    1) 6 а + 8 а=14 а

    2) 28 с - 15 а=13 с-а

    3) 13 у-2 у=11 у

    4) m+29m=30m

    5) 98p-p=97p

    6) 17k+k=18k

    7) 4x+13x+15x=32x

    8) 67z-18z+37=86z

    9) 35x+x-6=30x