1) 1 - 14/45

2) 2-15/23

3) 11-1 11/38

4) 9-3 4/15

5) 2 3/5+3 2/3

6) 5 1/4+3 1/12

7) 6 8/9+3 1/12

8) 5 7/9+5 4/15

9) 7/9 - 0,6

10) 0,34+8/11

+4
Ответы (1)
  1. 8 октября, 10:17
    +1
    1) 1 - 14/45 = 31/45

    2) 2-15/23=1 8/23

    3) 11-1 11/38=9 27/38

    4) 9-3 4/15=5 11/15

    5) 2 3/5+3 2/3=6 1/15

    6) 5 1/4+3 1/12=8 1/4

    7) 6 8/9+3 1/12=7 35/36