Вычислите 15^1/3•3^2/3• (0,2) ^1/3

+4
Ответы (1)
  1. 11 июня, 06:10
    0
    15^ (1/3) = 5^ (1/3) * 3^ (1/3)

    5^ (1/3) * 3^ (1/3) * 3^ (2/3) = 3*5^ (1/3)

    0,2^ (1/3) = (1/5) ^ (1/3)

    3*5^ (1/3) * (1/5) ^ (1/3) = 3*1^ (1/3) = 3