Упростите выражение:

1) 5 (х+3 у) + 8 (х-2 у) ;

2) 23 х+5 (3 х+4 у) + 2 у;

3) 7 х+32+3 у+4 (х+4 у) ;

4) 45 х + (3 х+4 у) * 6-10 у;

5) 32 х+80 + (34+3 х) * 2-31;

6) 5^2+7 х+2 (3 х+15) + 123;

7) 4 у+4^3+6 (3 у+7) - 34;

8) 2 (х+6^2) + 3 (х+2^3) + 43;

9) 2 (24+4 (х+2)) + 9^2+31 х

+4
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 18:34
    0
    1) 5 х+15 у+8 х-16 у=13 х-1 у

    2) 23 х+15 х+20 у+2 у=38 х+22 у

    3) 7 х+32+3 у+4 х+16 у=11 х+19 у+32

    4) 45 х+18 х+24 у-10 у=63 х+14 у

    5) 32 х+80+68+6 х-31=38 х+117

    6) 25+7 х+6 х+30+123=13 х+178

    7) 4 у+64+18 у+42-34=22 у+72

    8) 2 х+72+3 х+24+43=5 х+139

    9) 2 (24+4 х+8) + 81+31 х=48+8 х+16+81+31 х=39 х+145