5,8-2,65/1,4 * (3,7-2,2)

+3
Ответы (1)
  1. 13 октября, 16:41
    0
    5,8-2,65/1,4 * (3,7-2,2) = 3,15/2,1 = 1,5

    1) 5,8-2,65 = 3,15

    2) 3,7-2,2=1,5

    3) 1,4*1,5=2,1

    4) 3,15:2,1 = 315/100 * 10/21 = 3*105 / 10*3*7 = 105/70=1,5

    Ответ: 1,5