55*18 = (5*11) * (2*9) = (5*2) * ( ... * ...) = ...

25*7*12 = 25 * 7 * (4 * 3) = ( ... * ...) * ( ... * ...) = ...

28*50*150 = (2*2*7) * 50 * (5*3) = ...

+1
Ответы (1)
  1. 7 марта, 13:43
    0
    55*18 = (5*11) * (2*9) = (5*2) * (9*11) = 109

    25*7*12=25*7 (4*3) = (25*4) * (3*7) = 121

    28*50*150 = (2*2*7) * 50 * (5*3) = (5*50) * (2*3) * (2*7) = 250+6+14=270