48 + 10206 : (92 · 8 - 610) ;

+5
Ответы (2)
  1. 24 апреля, 14:38
    0
    48 + 10206 : (92 * 8 - 610) = 129

    1). 92 * 8 = 736

    2). 736 - 610 = 126

    3). 10206 : 126 = 81

    4). 81 + 48 = 129
  2. 24 апреля, 15:01
    0
    48+10206: (736-610) = 48+10206:126=48+81=129