1) 28a-15a-9a=368

2) 35x-18x+13x=900

+4
Ответы (2)
  1. 22 января, 16:44
    0
    2) 35 х-18 х+13 х=900

    30 х=900

    х=900:30

    х=30
  2. 22 января, 17:20
    0
    1) 4a=368

    a=368/4

    a=91

    2) 30 х=900

    х=900/30

    х=30