30 - ((8 3/4-6 1/2) * 1/8+3/11)

+5
Ответы (1)
  1. 25 января, 15:04
    0
    30 - (6-3*1/8+3/11) = 30 - (3*1/8+3/11) = 30 - (3/8+3/11) = 30 - (33/88+24/88) = 30-57/88=330/88-57/88 = 273/88=3 9/88