6 cos (в квадрате) x+cos x-1=0

+3
Ответы (1)
  1. 16 марта, 04:27
    0
    cosx=t

    6t²+t-1=0

    D=1+4=5

    √D=√5

    t₁=cosx₁ = (-1+√5) / 12 = = = > x₁=±arccos ((-1+√5) / 12)

    t₂=cosx₂ = (-1-√5) / 12 = = = > x₂=±arccos ((-1-√5) / 12)