x в квадрате-15 х+54=0

х1 х2=

+2
Ответы (2)
  1. 29 сентября, 03:07
    0
    Хкв-15 х+54=0

    д=15 кв-4*1*54

    д=225-216=9=3 кв

    х1=дробь 15-3/2=6

    х2=15+3/2=9
  2. 29 сентября, 05:35
    0
    дискрименатнт = 225-224=1

    x1 = (15-1) / 2 x2 = (15+1) / 2

    x1=7 x2=8