40: (-5-3)

13.8*1.6-13.8 * 3

5

57:3 6 - 17.8+1

17

+5
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 04:56
    0
    40: (-5-3) = - 5

    13.8*1.6 - (13.8/5) * 3=22.08-8.28=13.8