1/2-3/4 * (x-3/10) = 3/8

+1
Ответы (1)
  1. 25 июля, 07:36
    0
    1/2 - 3/4 * (х - 3/10) = 3/8

    1/2 - 3/4 х - 9/40 = 3/8

    1/2 - 9/40 - 3/8 = 3/4 х

    20/40 - 9/40 - 15/40 = 3/4 х

    -4/40 = 3/4 х

    х = 3/4: (-4/40)

    х = - 7 2/4