4^-2,5 - (1/16) ^1,5 + (5/4) ^-3,5 * (0,8) ^-3,5

+1
Ответы (1)
  1. 29 октября, 12:56
    0
    4^ (-2.5) - (1/16) ^ (1.5) + (5/4) ^ (-3.5) x (0.8) ^ (- 3.5) =

    = 4 ^ (- 5/2) - 4 ^ (- 2*1.5) + (4/5) ^ (3.5) x (4/5) ^ (-3.5) =

    = 4^ (- 5/2) - 4 ^ (-3) + (4/5) ^ (3.5 + (-3.5)) =

    = 1/√4⁵ - 1/4³ + (4/5) ⁰ =

    = 1/32 - 1/64 + 1 =

    = 2/64 - 1/64 + 1 =

    = 1 1/64