Разложите на множители х^3+х^2-х-1

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 03:52
    0
    Х^3 + х^2 - Х - 1 = х^2 (Х + 1) - (Х + 1) = (х^2 - 1) (Х + 1) = (Х - 1) (Х + 1) (Х + 1)