3,42 : 0,57 * (9,5-1,4) : ((4,8-1,6) * (3,1 + 0,05))

+3
Ответы (1)
  1. 25 марта, 18:34
    0
    3,42:0,57 * (9,5-1,1) : ((4,8-1,6) * (3,1+0,05)) = 5

    1) 4,8-1,6=3,2 2) 3,1+0,05=3,15

    3) 3,2*3,15=10,08 4) 9,5-1,1 = 8,4 5) 3,42:0,57=6

    6) 6*8,4=50,4 7) 50,4:10,08=5