1) 36,63+9 ц. 3/4-6 ц. 9/10

2) 58,75-21 ц9/10+4 ц. 8/25

+3
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 20:42
    0
    1) 36,63+9 15/20-6 18/20=

    36 63/100+2 17/20=

    36 63/100+2 85/100=

    38 148/100 = 39 48/100 = 39,48;

    2) 58,75-21,9+4 32/100=

    58,75+4,32-21,9 = 63,07-21,9 = 41,17.