Решите уравнения. 2 у/2+2 у-50=3 у+2 у/5-5

+3
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 02:31
    0
    2 у/2+2 у-50=3 у+2 у/5-5

    2 у+2 у-3 у-2 у=5-5+50

    --1 у=50

    у=50: (-1)

    у=--50