Сравни

54:18*7 20

48:24*5 10

85:17*9 50

72:86*6 30

100-12*7 16

57:19+28 30

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 20:49
    0
    54:18*7 >20

    1) 54:18=3

    2) 3*7=21

    48:24*5=10

    1) 48:24=2

    2) 2*5=10

    85:17*9<50

    1) 85:17=5

    2) 5*9=45

    72:86*6<30

    100-12*7=16

    1) 12*7=84

    2) 100-84=16

    57:19+28>30

    1) 57:19=3

    2) 3+28=31